#BirgalikdaDunyoniBoqamiz
Biz Butunjahon oziq-ovqat kuniga qoʻshilamiz va bilim ulashish maqsadimizga muvofiq bu haqida ogohlik xabarlarini tarqatamiz.
16-oktabr Butunjahon oziq-ovqat kunidir va biz Oziq-ovqat va qishloq xoʻjaligi tashkilotining xabariga qoʻshilamiz: Oʻstiring, parvarishlang, qoʻllab-quvvatlang. Birgalikda.
Butunjahon oziq-ovqat kuni eng muhtoj kishilarga pandemiyadan tiklanishga yordamlashish va oziq-ovqat taʼminoti tizimlarini oʻsib borayotgan beqarorlik va iqlim bilan bogʻliq larzalarga nisbatan yanada barqaror va mustahkam qilish, barchani arzon va yetarlicha sogʻlom yeguliklar bilan taʼminlash va oziq-ovqat tizimi xodimlari uchun munosib turmush sharoitlarini yaratish maqsadida global hamjihatlikka chorlamoqda.
Semillas Fitó kompaniyasida biz urugʻlar orqali xavfsiz va toʻyimli oziq-ovqat mahsulotlaridan global miqyosda foydalanishga koʻmaklashish uchun ish olib bormoqdamiz. Biz hatto murakkab paytlarda ham oziq-ovqat taʼminotini taʼminlash uchun agrooziq-ovqat zanjiri boʻylab #OziqOvqatQahramonlari, fermerlarimiz va xodimlarimiz bilan birgalikda uzoq muddatli, ishonchga asoslangan munosabatlar yaratamiz. Qolaversa, biz Oziq-ovqat va qishloq xoʻjaligi tashkiloti tomonidan #OchlikdanHoli dunyoni yaratishda hamda iqlim oʻzgarishlari bilan bogʻliq muammolarni hal qilishda muhim sanaluvchi sayyorani qutqarishga yordam beradigan barqaror innovatsiyalarni ishga solamiz.
Oʻz ijtimoiy masʼuliyatimizdan kelib chiqib hamda ogohlikni oshirish maqsadida biz Oziq-ovqat va qishloq xoʻjaligi tashkiloti tomonidan taqdim etilgan maʼlumotlar yordamida oziq-ovqat chiqindilari, qishloq xoʻjaligi sektoridagi murakkabliklar va global ochlik haqida bir nechta videoroliklar yaratdik.
Biz, shuningdek, koʻplab eʼtirozlar va muhokamalarga sabab boʻluvchi oziq-ovqat mavzusidagi asosiy trendlardan biriga urgʻu bermoqdamiz: organik oziq-ovqatlar. Shu bois biz oʻz hamkasblarimiz uchun organik mahsulotlarni yetishtirish boʻyicha afsona va haqiqatlar toʻgʻrisida vebinar tashkilladik. Israel Roca, Semillas Fitó kompaniyasining Yevropa boʻyicha Tijorat va marketing boʻlimi boshligʻi hamda Paco Casallo, HaciendasBio kompaniyasi ijrochi direktori quyidagi tushunchalarni oʻzaro muhokama qiladilar: Organik oziq-ovqat mahsulotlari sogʻliqqa foydalimi? Organik mahsulotlarni yetishtirish bilangina dunyo aholisini boqish mumkinmi? Yoki “Bio”, “eko” va “organik” tushunchalari bitta narsami? Ular, shuningdek, ushbu mavzu boʻyicha tegishli nuqtai nazarlarini baham koʻradilar.
Ayni paytdagi tibbiyot sohasidagi inqiroz bizni oziq-ovqat kabi eng muhim ehtiyojlarni qadrlashga majbur qilmoqda va endilikda har qachongidan koʻra ogohlikni oshirishimiz hamda bu borada muhtojlik sezayotgan guruhlarni qoʻllab-quvvatlashimiz, shuningdek, har kuni dunyo aholisini oziq-ovqat bilan taʼminlash maqsadida mehnat qilayotgan kishilarni eʼtirof etmogʻimiz lozim.

#TogetherWeFeedTheWorld
Мы присоединяемся к Всемирному дню продовольствия и распространяем информацию о нем, поскольку считаем своим долгом делиться знаниями.
16 октября отмечается Всемирный день продовольствия, и мы присоединяемся к лозунгу Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН (FAO): «Вырастить, накормить, поддержать. Вместе.»
Всемирный день продовольствия призван укреплять всеобщую солидарность, чтобы помочь наиболее уязвимым группам населения восстановиться после пандемии. Мы хотим сделать продовольственные системы более надежными и стабильными, чтобы они могли противостоять резким колебаниям и изменениям климата, обеспечивать доступное и устойчивое здоровое питание для всех и служить источником достойного заработка для работников продовольственной системы.
Компания Semillas Fitó работает над тем, чтобы облегчить всеобщий доступ к безопасным и питательным продуктам, выращенным из семян. Мы строим долгосрочные доверительные отношения с нашими #FoodHeroes, героями продовольственного фронта — фермерами и работниками агропродовольственной цепочки, чтобы обеспечить поставку продуктов питания даже в этот сложный период. Кроме того, мы используем экологичные инновации,способствующие сохранению природных ресурсов Земли, что FAO считает жизненно необходимым для создания мира без голода (#ZeroHunger) и решения проблемы глобального потепления.
В соответствии с нашими принципами социальной ответственности и с целью повышения осведомленности общества, мы выпустили несколько видеороликов с предоставленными FAO данными о пищевых отходах, трудностях сельскохозяйственного сектора и проблеме голода в мире.
Мы также уделяем много внимания одной из основных тенденций потребления продуктов питания, которая часто вызывает путаницу и споры, — органическим продуктам. Поэтому мы организовали вебинар для наших коллег о мифах и фактах органического земледелия. Исраэль Рока, руководитель отдела продаж и маркетинга Semillas Fitó в Европе, и Пако Касальо, генеральный директор HaciendasBio, обсудят такие вопросы: Органические продукты полезнее обычных? Можно ли накормить мир только за счет органического земледелия? Есть ли разница между «био», «эко» и «органическими» продуктами? Также они поделятся своими взглядами на эту тему.
В связи с нынешним кризисом в сфере здравоохранения мы стали обращать больше внимания на базовые потребности, такие как утоление голода, и сейчас, как никогда ранее, мы должны повышать осознанность и поддерживать уязвимые группы населения, которые в этом нуждаются, а также выражать признательность людям, которые каждый день работают для того, чтобы снабжать продовольствием всех нас.